Od 27. februára 2024 (utorok) začíname v Tomášovciach skenovať aj triedený odpad

Kde umiestniť QR kód

V poštových schránkach si čoskoro nájdete štartovacie balíčky s nálepkami s QR kódmi určenými na označovanie vriec s triedeným odpadom. Ak na triedený zber využívate plastovú nádobu, nalepte na ňu pri každom zbere novú nálepku

V poštových schránkach si čoskoro nájdete štartovacie balíčky s nálepkami s QR kódmi určenými na označovanie vriec s triedeným odpadom. Ak na triedený zber využívate plastovú nádobu, nalepte na ňu pri každom zbere novú nálepku.

Kde umiestniť QR kódOznačovanie vriec je jednoduché. Stačí nálepku nalepiť do vrchnej časti vreca, tak aby bola dobre viditeľná a ľahko prístupná pre skenovanie. Hoci na nálepkách nie je uvedené Vaše meno (z dôvodu ochrany osobných údajov), tieto nálepky sú v našom systéme evidované meno platcu za tú ktorú domácnosť či firmu.

V štartovacích balíčkoch každá domácnosť dostane nálepky na papier, plasty, sklo, kovy a zložené obaly (tetrapaky). Nálepky sa lepia na vrecia s vytriedeným odpadom, resp. na kartóny stačí na kopu s kartónom nalepiť 1 nálepku. Ak sa vám nálepky minú, po ďalšie sa môžete zastaviť na obecnom úrade.

Triedený odpad vo vreciach vám bude výnimočne vyvezený aj pokiaľ nálepku na vrecia nenalepíte. V tejto fáze ide najmä o evidenciu domácností, ktoré zodpovedne triedia, aby sme tých najzodpovednejších triedičov v pomere k vzniknutému komunálnemu odpadu v domácnosti mohli v budúcnosti odmeniť.

Ďakujeme, že nám triedením odpadu pomáhate znižovať náklady na nakladanie s odpadom.

Informačný leták - prvá časť:

Informačný leták - prvá časťInformačný leták - druháá časť:

Informačný leták - druhá časť

Dátum vloženia: 23. 2. 2024 8:03