Tomášovce - Zjednodušená verzia stránok
Nastavenie veľkosti písma
+

Aktuality - Vianočný príhovor starostu

Veselé vianoce

Príhovor

Milí spoluobčania,
 
opäť sú tu Vianoce a blížiaci sa Nový rok. Tentokrát však sviatky budú iné. Šíriaci sa vírus COVID 19 a kvôli tomu prijaté opatrenia nás prinútia ich prežiť inak. Mnohým z nás sa nostalgicky v mysli vybavia posledné Vianoce či oslavy Nového roka. Kto by si bol vtedy pomyslel, že sa to môže zmeniť. Možno si v duchu položíme otázku „Prečo“?
Žijeme v uponáhľanom svete a to prepotrebné pozastavenie sa počas Vianoc býva akési krátke. Ako by to bol len predĺžený víkend, počas ktorého sa snažíme zabudnúť na každodenné problémy, staré spory alebo sa v spomienkach obraciame na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. Tento rok nás koronavírus prinúti sa zamyslieť nad skutočnými hodnotami a pravým posolstvom Vianoc.
Veď prichádza čas túžobne očakávaný všetkými. Každý rok veľmi podobný a predsa iný, ale vždy nádherný, neopakovateľný. Prichádza čas, ktorý nás poľudšťuje. Každoročne sa nás dotýka svojou atmosférou, v ktorej rezonujú slová domov, rodina, zdravie, láska, šťastie, priateľ, človek,….
V tomto vianočnom čase sa každý z nás na chvíľu zastaví a zblízka pozrie na dno svojej duše. Dovolí spomienkam, aby sa vyplavili na povrch, viac si uvedomujeme blízkosť tých druhých. Otvára náruč porozumenia, vrúcnych slov a želaní. Pretože Vianoce:
-          to sú dni, keď sa človek potrebuje stretnúť s človekom, ktorý ho pochopí, nevysmeje, dobrom pohladí…
-          to je sviečka a plameň, nad ktorým si možno ohriať skrehnuté prsty…
-          to je stôl, blízki spolusediaci, pred nimi pravý nefalšovaný medovník a vôňa jedličky, či borovice…
-          to je chvíľa, keď každý potrebuje vedieť, že nie je sám so svojimi problémami, žiada sa mu ľudské teplo, aby si na ňom ohrial svoju dušu…
-          to je slávnosť, ktorá dokáže urobiť priam zázrak – vyčarí na perách, predtým zamyslených, smutných a vážnych – úsmev.
Na záver mojich slov sa Vám, vážení spoluobčania, chcem poďakovať za všetko dobré, čo ste v tomto roku vykonali pre svojich blízkych, za prácu na vašich pracoviskách, za prácu v prospech obce, za prácu v prospech nás všetkých. Strávte najkrajšie sviatky roka v čo najväčšej pohode, vo vzájomnom porozumení, láske, s ľuďmi, na ktorých vám záleží. Prajem Vám všetkým krásne prežitie vianočných sviatkov a úspešný vstup do Nového roku, všetko dobré, pevné zdravie, veľa Božieho požehnania a veľa osobných ako aj pracovných úspechov.
 
Ing. Ján Mičuda, starosta obce
 
Veselé vianoce
Dátum vloženia: 23. 12. 2020 15:00
Dátum poslednej aktualizácie: 23. 12. 2020 15:06
Autor: Správce Webu